Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

335i – spalanie: Średnie spalanie w modelu BMW 335i

335i – spalanie: Średnie spalanie w modelu BMW 335i

Średnie spalanie w modelu BMW 335i

BMW 335i to luksusowe auto z silnikiem o pojemności 3 litrów i 6-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym. Auto to wyróżnia się wysoką jakością wykonania, stylowym wyglądem i mocą napędu. Warto jednak zastanowić się nad tym, ile pali takie auto.

Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym omówimy średnie spalanie w modelu BMW 335i.

1. Wysoka moc silnika, wysokie spalanie

BMW 335i ma dość wysoką moc silnika wynoszącą 306 KM. Dlatego też, średnie spalanie w tym modelu jest dość wysokie, wynoszące około 10-11 litrów paliwa na 100 km. Oczywiście warto zaznaczyć, że spalanie to jest zależne zarówno od stylu jazdy, jak i od warunków drogowych.

2. Często używany tryb sportowy

W trybie sportowym, BMW 335i ma jeszcze większą moc i moment obrotowy. Niestety, tryb ten jest znany z bardzo dużego zużycia paliwa. Dlatego tez, gdy tylko mamy okazję, warto wybrać tryb eco lub comfort.

3. Automatyczna skrzynia biegów

BMW 335i jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która zużywa więcej paliwa niż manualna. Dzieje się tak za sprawą ciągłych zmian biegów i spowalniania pracy silnika.

4. Trasy szybkie

Na trasach szybkich, średnie spalanie w modelu BMW 335i jest niższe. Wymagane jest bowiem mniej pracy ze strony silnika, a prędkości są utrzymywane na stałym poziomie. Warto również pamiętać o tym, że jazda na wyższych biegach pomaga zaoszczędzić paliwo.

5. Trasy miejskie

Na trasach miejskich, średnie spalanie w modelu BMW 335i jest znacznie wyższe. Więcej jest świateł, ruchu ulicznego oraz potrzebnych jest więcej hamowania i przyspieszania. W takich warunkach zużycie paliwa może sięgnąć nawet 14-15 litrów na 100 km.

Podsumowanie

Średnie spalanie w modelu BMW 335i zależy od stylu jazdy, warunków drogowych i rodzaju trasy. Dlatego też, kierowcy powinni zawsze rozważyć swoje potrzeby i cel podróży przed wyjazdem, aby móc oszacować, ile paliwa będzie potrzebne. W przypadku BMW 335i, warto również wypróbować tryb eco lub comfort, który pozwoli zaoszczędzić paliwo.