Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

5 łatwych kroków, aby wymienić błotnik samochodowy

5 łatwych kroków, aby wymienić błotnik samochodowy

Jednym z najważniejszych segmentów w samochodzie jest błotnik samochodowy. W tym artykule dowiesz się jak wymienić błotnik w samochodzie. Umieszczone po stronie kierowcy i pasażera pojazdu błotniki samochodowe to deski, które rozciągają się od przedniego zderzaka do drzwi samochodu. Właściciele samochodów są z różnych powodów zmuszani do zmiany błotników. Główny powód zależy od potrzeby. Uszkodzenia błotników samochodowych są tak powszechne, że określenie „zginacz błotników” zawsze kojarzy się z drobnymi wypadkami. Drugim powodem jest atrakcyjność wizualna samochodu. Nikt nie chciałby, aby uszkodzona część karoserii pozostała na jego karoserii i pogorszyła urodę samochodu. Jak wymienić błotnik w samochodzie?

 

Krok 1. Sprawdź błotnik samochodu pod kątem uszkodzeń transportowych

To może wydawać się oczywiste, ale obserwowanie, czy błotnik samochodowy nie został uszkodzony podczas transportu, jest podstawową kontrolą przy zakupie nowych błotników samochodowych. Kupujący błotnik samochodowy powinien dokładnie sprawdzić opakowanie i błotnik zaraz po ich dostawie, aby zauważyć wszelkie uszkodzenia przed założeniem ich na samochód. Uszkodzenie błotnika może obejmować krzywizny, wgniecenia i przebicia. Kupujący powinni upewnić się, że wszelkie akcesoria, które miały znaleźć się w opakowaniu, zostały dołączone przed zamontowaniem go w samochodzie.

 

Krok 2. Usuwanie starego błotnika samochodowego

Błotniki są bezpiecznie połączone z karoserią samochodu, dlatego warto zainwestować trochę energii w zdejmowanie starego błotnika, zanim będzie można do niego dołożyć kolejny. Ta czynność jest mniej wymagająca dla właścicieli samochodów, którzy zasadniczo zmieniają błotniki w samochodach ze względów estetycznych, ponieważ usunięcie uszkodzonego błotnika w samochodzie jest dość trudne. Dla takich właścicieli aut, którzy zmieniają błotnik w samochodzie z powodu wypadku, to zadanie może być znacznie bardziej kłopotliwe. Dzieje się tak dlatego, że zaciski i śruby są trudne do usunięcia, jeśli zderzenie uszkodzi odpowiedni kształt starego błotnika samochodu.

 

Krok 3. Dopasuj idealnie do nowego błotnika samochodu

Nowy, wyjęty z obudowy błotnik rzadko będzie idealnie dopasowany bez kilku zmian w samym błotniku lub nadwoziu samochodu. Aby uniknąć trudności podczas mocowania błotników do karoserii, właściciele samochodów powinni poświęcić trochę czasu na upewnienie się, że błotniki idealnie pasują do karoserii.

 

Krok 4. Dołącz nowy błotnik samochodowy

Jedynym sposobem, aby wiedzieć, że błotnik samochodowy został zmodyfikowany, aby idealnie pasował do samochodu, jest przymocowanie błotnika do karoserii samochodu. Dzięki temu właściciele samochodów mogą włożyć więcej wysiłku w szlifowanie, jeśli błotnik samochodu nie jest idealnie dopasowany. Po połączeniu błotnika właściciele mogą również sprawdzić prześwity drzwi i maski, aby upewnić się, że nie uderzą w błotnik, gdy są otwierane lub zamykane.

 

Krok 5. Dołącz wykończenia do błotnika samochodu

Ponieważ błotnik samochodu będzie zawsze połączony z karoserią samochodu, właściciele samochodów powinni zakończyć tę czynność, dołączając wszelkie usunięte elementy. Podobnie jak reflektory, które zostały odłączone w trakcie wymiany błotników, powinny być odpowiednio zamocowane. Prześwity drzwi i maski należy ponownie sprawdzić, ponieważ wszelkie niewielkie ruchy podczas procesu wymiany błotników wpłyną na przestrzeń dozwoloną między tymi częściami. W razie potrzeby można użyć szlifierki kątowej, aby nieco zgolić dodatkową powierzchnię na błotniku samochodu.