Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Co wziąć pod uwagę przy kupnie samochodu?

Co wziąć pod uwagę przy kupnie samochodu?

Kupujesz samochód – świetna wiadomość! Teraz czas znalezienie odpowiedniego samochodu dla Ciebie. Rozumiemy, że kupno samochodu może być mylące, ponieważ jest tak wiele do przemyślenia jak np. składka oc a pojemność silnika, dlatego przygotowaliśmy ten przydatny przewodnik, aby dostarczyć Ci wszystkich potrzebnych informacji.

 

Gdzie kupić samochód

Możliwości zakupu samochodu są nieograniczone – szczególnie przy tak wielu dostępnych ofertach online. Samochód możesz również kupić w komisie, z ogłoszenia od osoby prywatnej, czy też bezpośrednio z salonu.

 

Oto, co należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, gdzie kupić samochód.

Dealer samochodów – zwykle kosztuje to więcej pieniędzy niż kupowanie w innym miejscu, ale warsztaty czasami obejmują krótką gwarancję. Zawsze sprawdzaj warunki gwarancji, aby zobaczyć, które części są objęte gwarancją i czy wliczone są koszty robocizny. Kupowanie używanego samochodu od dealera jest zwykle większe, ale nadal upewnij się, że dealer ma dobrą reputację i nigdy nie spiesz się z wyprzedażą

Prywatnie – jest to zwykle tańsza opcja, jednak nie otrzymujesz zabezpieczenia, które miałbyś od dealera, takiego jak ochrona płatności, jeśli płacisz kartą kredytową. Po zakupie samochodu możesz chcieć kupić własną prywatną gwarancję. Chociaż nie będzie tania, powinna Cię chronić, jeśli coś pójdzie nie tak.

 

Który samochód?

Jest wiele rzeczy do przemyślenia przy podejmowaniu decyzji o marce i modelu samochodu, który chcesz kupić jak np. składka oc a pojemność silnika, tutaj wymieniamy najważniejsze:

Rozmiar – to naprawdę ma znaczenie, jeśli chodzi o wielkość silnika.  Warto utrzymywać niski rozmiar silnika, na przykład 1200 cm3 lub mniej, aby obniżyć koszty ubezpieczenia i podatków.

Wiek – nowiutkie samochody są często nieopłacalne dla kupujących po raz pierwszy, więc jeśli kupujesz samochód używany, upewnij się, że sprawdziłeś przebieg. Zaleca się poszukiwanie samochodu o średnim przebiegu 12 000 rocznie lub mniej, z dobrą historią serwisową i długim przeglądem technicznym.

Rodzaj paliwa – generalnie samochody benzynowe są lepsze dla osób korzystających z samochodu tylko na krótkich trasach. Samochody z silnikiem diesla są bardziej odpowiednie dla osób, które mają wysoki roczny przebieg, ze względu na lepszą oszczędność paliwa w samochodach z silnikiem Diesla, co pozwala zaoszczędzić więcej, im więcej przejedziesz kilometrów.

Ubezpieczenie – Kwota, którą będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie, jest obliczana na podstawie wielu czynników, takich jak model samochodu, wielkość silnika i wrażenia z jazdy, żeby wymienić tylko kilka. Składki są często wyższe dla nowych kierowców z mniejszym doświadczeniem.