Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Ile kosztuje automatyczna skrzynia biegów

Ile kosztuje automatyczna skrzynia biegów

Dużo osób ma samochód. Jedni wolą mieć manualną skrzynię biegów, a inni zdecydowanie stawiają na automatyczną skrzynię biegów. Ale czy jest to dobry pomysł? Zależy dla kogo. W tym przypadku to także kwestia gustu. To sprawa indywidualna. Jednak trzeba zaznaczyć, iż  coraz więcej samochodów  wyposażonych jest w automatyczne skrzynie biegów. Teraz zastanówmy się jaka jest ich żywotność. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić ile kosztuje automatyczna skrzynia biegów. To jest istotna informacja dla osób, które zastanawiają się nad autami z takimi skrzyniami. Warto, aby się poważnie zastanowili nad tym.

Ile kosztuje automatyczna skrzynia biegów

Warto wspomnieć, iż to jak długo będzie służyła nam automatyczna skrzynia biegów zależy także od naszego sposobu eksploatacji i serwisowania pojazdu. Niestety obecnie można zauważyć, że automat wytrzymuje około 200 tys, przebytych kilometrów. To mniej niż jest w przypadku manualnej. Jednak wielu kierowców uważa, że samochody z automatyczną dają większy komfort i przyjemność z jazdy. Jeśli chodzi o ceny takich skrzyń to są różne. Jednak szczerze mówiąc nie należą do tanich. Cena jest zależna przede wszystkim od marki samochodów. Są one także ciężkie do eksploatacji.

Wszystkie środki potrzebne do nich są dość drogie. Jednak to nie przeszkadza ich zwolennikom. Tego typu skrzynia biegów rośnie w siłę. Teoretycznie samochody z taką skrzynią biegów są drogie. Jeśli jednak rocznik jest starszy to już później ceny się zacierają i nie widać różnicy pomiędzy kwotami za samochody z manualną skrzynią biegów. Automat ma wiele korzyści. Mianowicie chodzi o to, iż nie podwyższają w żadnym stopniu zużycie paliwa. Nie powodują także mizernych osiągów. Ale można stwierdzić także, że są w stanie wyręczyć kierowców, bo jest łatwiejsza w obsłudze niż manualna. Kierowcy są z niej zadowoleni. Oczywiście do momentu, aż się nie zepsuje. Wtedy to trzeba się trzymać za kieszeń. Ile kosztuje naprawa? To w sumie zależy od kilku czynników. Czasami w niektórych samochodach bywa tak, iż wartość automatycznej skrzyni w chwili zakupu pojazdu może stanowić nawet 1/3 jego ceny. Dlatego nie bez powodu koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów waha ją się od kilku tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu. Czasami lepiej kupić nowy samochód, niż inwestować pieniądze w naprawdę skrzyni biegów w starym samochodzie.

Jednak te bardzo duże kwoty dotyczą najdroższych aut. Takich, które mają skomplikowane mechanizmy. Dlaczego koszty są takie duże? Wszystko dlatego, iż mimo że tego typu samochody są popularne, to nadal w Polsce mało osób z nich korzysta. Nie ma konkurencji więc każdy ustala sobie wyższe ceny. Inaczej by były niższe. Dodatkowo nie każdy mechanik zna się na naprawie automatycznej skrzyni biegów. Dlatego też, jeśli znajdziemy taką osobę to musimy być przygotowani na wyższe koszty robocizny.

Jeśli marzy Ci się samochód z automatyczną skrzynią biegów to weź poważnie się zastanów czy, aby na pewno tego chcesz. Czy jesteś gotowy na kkoszty jakie trzeba będzie ponieść w przyszłości.