Jak uzyskać licencję taxi?

Nasze szkolenia taxi

 • prowadzimy online - uczysz się gdzie chcesz i kiedy chcesz
 • wygodne płatności przelewami ekspresowymi
 • zaświadczenia wysyłamy kurierem DPD, Paczkomatami i Pocztą Polską
 • baza kilkudziesięciu tysięcy pytań (najwięcej w Polsce), zbliżonych tematyką do pytań egzaminacyjnych

Wszystkie zalety naszych kursów taxi

Bardzo często spotykamy się z pytaniem, jak uzyskać licencję taxi. Otóż, wszystko zależy od miasta, w którym chcesz taką licencję taxi dostać. Poniżej opisujemy całą procedurę, przystąpienie do kursu taxi i egzaminu na licencję taxi z pominięciem nieistotnych w tym momencie niuansów prawnych.

1. Kurs na licencję taxi online

W wielu polskich miastach obowiązkowe jest ukończenie kursu taxi, z którego zaświadczenie uprawnia do zapisania się na egzamin. Jeśli mieszkasz w mieście (gminie), zamieszkałej przez co najmniej 100 tysięcy mieszkańców, ukończenie kursu i zdanie egzaminu jest obowiązkowe. W pozostałych ustawodawca zniósł obowiązek ukończenia szkolenia taxi i zdania stosownego egzaminu.

Kurs na licencję taxi możesz zrobić także za pośrednictwem sieci Internet, wcale nie trzeba uczęszczać na szkolenia „stacjonarne”. Nie musisz go odbyć także w korporacji, w której zamierzasz jeździć. Kurs taxi możesz zrobić u nas, korzystając z ogromnej bazy pytań egzaminacyjnych i wygodnych mapek, ułatwiających zapamiętywanie obiektów. Zaświadczenie, które otrzymasz, jest uniwersalne i ważne bezterminowo.

Jeśli w Twojej gminie kurs na taxi jest obowiązkowy – zaświadczenie o jego ukończeniu będzie jednym z dokumentów niezbędnych do uzyskania licencji taxi. Jeśli oprócz kursu musisz zdać egzamin – pójdź do swojego urzędu miasta wraz z zaświadczeniem i zapisz się na niego.

2. Kurs licencja taxi i egzamin

Jeśli w Twojej gminie obowiązuje egzamin taxi, dopiero gdy go zdasz, będziesz mógł ubiegać się o licencję. Pamiętaj, że w Dobrym Kursie Taxi dostęp do lekcji i quizów masz przez cały czas, dlatego nie musisz martwić się, że odbierzemy Ci dostęp zanim zdasz egzamin.

3. Wniosek o licencję taxi

Jeśli wnioskujesz po kursie o licencję taxi, będą potrzebne Ci ponadto:

 • zaświadczenie lub oświadczenie o niekaralności (np. w Warszawie wymagane jest oświadczenie),
 • czasami, zwłaszcza gdy licencja taxi ma być nadana spółce, należy złożyć oświadczenie o spełnianiu wymogu dobrej reputacji,
 • prawo jazdy kategorii “B”,
 • orzeczenie lekarskie (de facto będziesz potrzebować dwóch dokumentów wystawionych przez lekarza orzecznika – jedno jest zaświadczeniem, a drugie orzeczeniem; wystarczy, że powiesz, że potrzebujesz dokumentów na taksówkę, a lekarz będzie wiedział co Ci dać),
 • orzeczenie psychologiczne (tzw. “psychotechnika”),
 • gdzieniegdzie pojawia się także obowiązek sporządzenia wykazu pojazdów, którymi będziesz świadczyć usługi taksówkarskie,
 • ukończone 21 lat,
 • komplet dokumentów związanych z kasą fiskalną.

Jeśli natomiast chcesz jeździć u kogoś (na czyjejś licencji), wystarczy, że po kursie na taxi zdasz egzamin i otrzymasz orzeczenie lekarskie i psychologiczne. Z tymi dokumentami możesz spokojnie pracować jako taksówkarz, nie posiadając własnej licencji. Jest to rozwiązanie legalne i stosowane przez wielu taksówkarzy.

Więcej szczegółów dotyczących orzeczeń lekarskich, psychologicznych, a także tego, jak poradzić sobie z kasą fiskalną – znajdziesz w naszych szkoleniach taxi.

4. Przydatne informacje

Warszawa

Zapisz się na kurs

Nie czekaj i zapisz się na nasz kurs taxi online już teraz. Korzystaj z doskonałych materiałów i bazy kilkudziesięciu tysięcy pytań egzaminacyjnych.

Wybierz miasto, aby przejść do zamówienia: