Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Niezależnie od tego, czy masz dwulatka, dziesięciomiesięczne dziecko, czy noworodka, ten przewodnik z podziałem na wiek wyjaśnia potrzeby Twojego dziecka w zakresie fotelika samochodowego. Jak dobrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych zakupów sprzętu, którego zamierzasz dokonać jako nowy rodzic. Jest to jeden z niewielu produktów, jakie kiedykolwiek kupisz dla swojego dziecka, który może rzeczywiście uratować mu życie. Nie tylko to, ale bez tego nie możesz zabrać dziecka ze szpitala do domu!

 

Zastanawiasz się, od czego zacząć i jak dobrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Istnieją trzy podstawowe typy fotelików samochodowych dla niemowląt i małych dzieci: przodem do kierunku jazdy, przodem do kierunku jazdy oraz w wersji cabrio, które zmieniają się z tyłu na przodem do kierunku jazdy. Dzieci powinny pozostać w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, dopóki nie osiągną najwyższej wagi lub wzrostu, na jaki pozwala ich siedzenie.

Gdy Twoje dziecko dorośnie, będziesz musiał zmienić kierunek, w którym zwrócony jest jego fotelik samochodowy i sposób, w jaki w nim siedzi – i być może będziesz musiał kupić nowy fotelik. Zapoznaj się z tym przewodnikiem z podziałem na wiek, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w podróży samochodem.

 

Foteliki samochodowe dla niemowląt

Istnieją dwa rodzaje fotelików samochodowych dla niemowląt i oba rodzaje fotelików są równie bezpieczne, więc rodzaj, który wybierzesz, zależy od osobistych preferencji. Oto Twoje opcje przy zakupie fotelika samochodowego dla niemowlaka:

 

Fotelik samochodowy tylko dla niemowląt

Foteliki samochodowe tylko dla niemowląt. Są na ogół lżejsze i zaprojektowane do przenoszenia. Wielu rodziców preferuje wygodę nosidełka, ponieważ fotelik można wyjąć z samochodu bez konieczności odpinania pasów i ewentualnego budzenia śpiącego dziecka. Podstawa fotelika pozostaje przypięta do pojazdu; nosidełko po prostu zatrzaskuje się i wysuwa z podstawy.

Foteliki tylko dla niemowląt są również wygodne, ponieważ można je założyć na podstawę wózka. Dlatego kupując nosidełko dla niemowląt, poszukaj takiego, które jest również kompatybilne z Twoim wózkiem.

 

Kabriolet fotelik samochodowy

Kabriolet samochodowy może być używany od urodzenia, ale foteliki tylko dla niemowląt lepiej pasują do małych dzieci. Wybierz jeden z certyfikatem, aby licować tyłem, dopóki dziecko nie waży co najmniej 12 kg.

Kabriolet to świetna opcja, jeśli potrzebujesz produktu, który przetrwa lata, ponieważ można je zamontować jako siedzenie tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Ponadto większość z nich ma ograniczenia, które pozwolą dzieciom jeździć tyłem do kierunku jazdy przez 2 lata lub dłużej.