Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Jak wygląda naprawa maski?

Jak wygląda naprawa maski?

Każdy kto ma samochód na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że jak wszystko również i auto się psuje. Niestety nie jest on wieczny. Jedne się szybciej psują, inne później. To w dużej mierze zależy od tego jak człowiek dba o auto i jak często oraz w jaki sposób jeździ. To też ma wpływ na późniejszy stan samochodu. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak wygląda naprawa maski samochodowej.

Jak wygląda naprawa maski w samochodzie?

Chyba nie ma osoby, która kiedykolwiek nie miała by żadnej, chociaż najmniejszej stłuczki. Czego skutkiem oczywiście może być zarysowany bok, wgnieciony bok lub maska samochodu. Często jednak da się to naprawić. Jednak samodzielnie tego nie zrobimy. Musimy iść z tym do odpowiedniego mechanika. Tylko on jest w stanie naprawić nasze auto. A jak to jest z maską samochodową? Jak można dokonać jej naprawy? Warto wspomnieć, iż może nie jest to jakoś bardzo skomplikowane, jednak wymaga dość dużej wprawy i dosłownie kilku niezbędnych dodatków takich jak szpachla czy spray do malowania elementów. Jeśli chcemy ją naprawić to zdecydowanie wygodniej będzie ją po prostu zdjąć z auta. Warto także dokładniej sprawdzić jak poważne są uszkodzenia maski. Ocenić czy da się to zrobić.Następnie trzeba ją ułożyć na płaskiej powierzchni i od spodu uderzać zagięte miejsca młotkiem. Wszystko do momentu, aż zostaną zredukowane wszystkie powstałe w wyniku wypadku nierówności na masce.

Jeśli w jakimś momencie nie będziemy mogli zmniejszyć pomarszczeń na naszej masce, to oczywiście należy w takim przypadku na całej długości uszkodzenia rozprowadzić szpachle. Robimy to w taki sposób, aby wyrównać nierówności do poziomu reszty maski. Gdy już się to uda, to powinniśmy spolerować szpachle zaraz po zaschnięciu. Wszystko w celu wygładzenia jej powierzchni. Dzięki czemu ułatwimy sobie rozprowadzenie warstwy farby. A co jeśli maska jest na tyle uszkodzona, że mechanik nie jest w stanie naprawić? Otóż pozostaje w tym przypadku wymiana na nową. Jest ona wykonana z cienkiej blachy, dlatego nie zawsze można ją naprawić. Dlatego warto kupić używaną, w tym samym kolorze. Jednak zdecydowanie warto przed zamontowaniem zwrócić uwagę na jej stan faktyczny. Jeśli kolor trochę odbiega od naszego to zdecydowanie warto udać się z tym do lakiernika.

Naprawa maski samochodowej jak widać nie jest trudna. Jeśli jednak nie potrafisz zrobić tego samodzielnie to warto skorzystać z pomocy profesjonalnego warsztatu samochodowego. Oni tam z pewnością zrobią to sprawniej, gdyż kto jak nie oni zna się na tym najlepiej? Nie rób tego sam bo możesz jeszcze bardziej zaszkodzić niż pomóc.