Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Jak wygląda naprawa nadkoli z rdzy?

Jak wygląda naprawa nadkoli z rdzy?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu. Jednak może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że on także może czasami się popsuć. To normalne. Częściej się to jednak staje, gdy mamy odkupiony samochód od kogoś. Jednym z głównych problemów w każdym aucie jest oczywiście pojawiająca się rdza. Jest ona widoczna szczególnie w starszych pojazdach. To właśnie przez rdzę bardzo dużo pojazdów traci estetyczny wygląd. Pytanie czy można sobie z tym jakoś poradzić? Otóż niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na zagadnienie naprawa nadkoli rdza

Jak wygląda naprawa zardzewiałego nadkola?

Warto na początku poinformować, iż rdza w samochodzie to poważny problem. Szczególnie, że zardzewiały pojazd w dużej mierze stanowi zagrożenie dla poruszających się w nim pasażerów. Wszystko przez to, iż jego karoseria jest bardzo wiotka. Oznacza to, iż podczas jakiegokolwiek zderzenia nie będzie ona pełniła w ogóle żadnych funkcji ochronnych. Zamiast pomóc mogą jeszcze bardziej zaszkodzić, gdyż przez ich stan blachy stają się jeszcze bardziej ostre, iż są w stanie spowodować jeszcze większe obrażenia. Nadkola podlegają chyba najczęściej korozji w samochodach. Przez to, że są położone tak a nie inaczej w aucie to są one narażone na działanie różnych czynników chemicznych typu sól drogowa oraz na dość trudne warunki atmosferyczne typu grad, śnieg czy deszcz.

 

Wszystkie te czynniki sprawiają, że nadkola naszego pojazdu są bardzo podatne na ataki korozji. Nie da się tego uniknąć niestety. Jednak jest szansa, iż można to naprawić, gdy już pojawi się problem z rdzą. Pierwszym etapem jest oczywiście wymontowanie przednich nadkoli. Na początku powinniśmy też wyszlifować zardzewiałe elementy papierem ściernym. Papier ścierny musi być różnej gradacji. Zaczynamy szlifowanie od grubszego papieru, a kończymy na drobniejszym. A co jeśli nie mamy papieru? To nic. Można zatem wykorzystać do tego szlifierkę z tarczą do metalu. To pozwoli na jeszcze szybsze oczyszczenie elementów. Kolejnym przyrządem, który może przydać się podczas czyszczenia jest oczywiście szczotka druciana. Dzięki niej będziemy w stanie oczyścić elementy, które zostały oszlifowane z opiłków metalu i resztek rdzy. Jeśli nie zobaczymy żadnej dziury to dobrze. Można zatem przejść do nałożenia specjalnego preparatu antykorozyjnego, podkładu i lakieru. Problem pojawia się wtedy, gdy zobaczymy dziurę. Wtedy musimy ją wyszpachlować. Potem robimy po kolei to co zostało opisane wcześniej.

Jak widać naprawa nadkoli rdza nie jest trudna, więc każdy jest w stanie zrobić to w domu samodzielnie. I to bez pomocy fachowców.