Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Jak zamontować rejestrator jazdy?

Jak zamontować rejestrator jazdy?

Coraz więcej osób posiadających własny samochód decyduje się na zakup  montaż różnego rodzaju gadżetów do samochodu. To dobry pomysł, szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie naszego bezpieczeństwa. Obecnie znaczna część kierowców decyduje się na zakup do swojego auta rejestratora jazdy. Tylko pytanie jak go zamontować. Otóż niniejszy artykuł ma za zadanie omówić zagadnienie jakim jest rejestrator jazdy montaż. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się w jaki sposób to zrobić, powinien jak najbardziej zapoznać się z treścią niniejszego artykułu.

Rejestrator jazdy montaż

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych informacji warto zastanowić się na samym początku czym w ogóle jest ten rejestrator i do czego służy kierowcom. Otóż służy on przede wszystkim do rejestracji obrazu podczas, gdy kierowca prowadzi swój samochodu. Warto zaznaczyć, iż to nie jest tylko kolejny fajny gadżet, ale również bardzo praktyczne urządzenie. To właśnie nagranie z tego urządzenia może stanowić dość często dowód dla policji w razie wypadku. Lepiej mieć tego typu kamerkę, bo wiadomo, że ludzie są różni i często zdarza się tak, iż wykłócają się mimo, iż prawda nie stoi po ich stronie. To może stanowić dowód także dla ubezpieczyciela, który będzie wypłacał odszkodowanie za poniesione szkody.

Jeśli ktoś decyduje się na zakup takiej kamerki to warto zainwestować w trochę droższą, ale z lepszej jakości obrazem. Ponadto bardzo często z tego typu urządzenia korzystają osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy, nie tylko samochodów ciężarowych. Warto dodać, iż montaż rejestratora musi być wykonany w sposób prawidłowy. Jeśli źle przymocujemy widerejestrator, to może on nie spełniać swojej funkcji w 100%. Przez co może skutkować to przede wszystkim gorszej jakości nagraniem lub irytacją kierowcy, któremu przeszkadza nieprawidłowo umiejscowione urządzenie. Czy możemy zamontować samodzielnie u siebie na posesji czy trzeba jechać do warsztatu mechanicznego, aby to zrobili profesjonaliści? Otóż montaż jest na tyle prosty, że na pewno każdy sam sobie z tym poradzi, bez najmniejszego problemu. Ważne tylko, aby robić to według wskazówek. Kamerę najlepiej jest zamontować na przedniej szybie tuż za lusterkiem wstecznym, po prawej stronie. To właśnie w  tym miejscu kamerka samochodowa będzie mogła objąć całą drogę przed pojazdem. Ponadto tak zamontowana, nie  będzie przeszkadzał kierowcy w czasie jazdy. A co za tym idzie, nie ograniczy jego pola widzenia. Umiejscowiona w tym miejscu ma łatwy dostęp do zapalniczki. Dzięki temu z powodzeniem również ułożysz nadmiar kabla, tak, aby nie przeszkadzał Ci w trakcie podróży.

Jak zatem zamontować rejestrator jazdy?

Można to zrobić na przyssawkę, w którą wyposażony jest prawie każdy rejestrator obrazu. Jednak zanim to zrobimy, warto najpierw przygotować do tego powierzchnię. Warto odtłuścić szybę za pomocą płynu do mycia szyb. Często kamerki wyposażone są w uchwyty, które ułatwią montaż. Jednak zdecydowanie lepiej jest zapoznanie się z instrukcją danej kamerki, która została umieszczona w opakowaniu.