Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Jakie są nowe najtańsze samochody?

Jakie są nowe najtańsze samochody?

Ludzie coraz chętniej decydują się na zakup samochodów nowych. Wiadomo, że to jest lepsze, gdyż wtedy ma się stu procentową pewność , że jesteśmy pierwszymi właścicielami oraz, że samochód jest w dobrym stanie. Można powiedzieć, że wręcz idealnym, bo nowym. Niestety na pewno większość osób zauważyła, że rynek nowych samochodów w obecnych czasach zmienia się i to w zastraszająco szybkim tempie. Ceny nowych aut także rosną bardzo szybko. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie można kupić tanie nowe samochody.

Nowe najtańsze samochody

Warto wspomnieć, iż wzrost cen może wahać się nawet do 20 procent. To jest bardzo dużo w ciągu roku. Dodatkowo jeśli ktoś chce zamówić sobie w salonie jeden egzemplarz to musi czekać od pół roku do nawet półtora roku. To sporo. Ceny aut używanych także wzrosły. Warto wspomnieć, iż często jest tak, że ceny aut nie rosną, a po prostu można zauważyć, iż dany model jest trudniej dostępny. To wszystko jest skutkiem różnych czynników, do których zdecydowanie można zaliczyć ogólnoświatową pandemię, inflację. Trzeba dodać, iż na początku bieżącego roku najtańsze auto kosztowało prawie 40 tys. Złotych. I była nim Kia. Oczywiście mowa tutaj o poprzednich rocznikach. Gdybyśmy jednak chcieli aktualny rocznik samochodu to musielibyśmy dołożyć jeszcze z 6 tysięcy. Bardzo popularnym autem także jest Dacia, która kosztuje 43 500 zł za rocznik 2021. Najdroższym pojazdem jest Opel Corsa i kosztuje 55 790 zł za rocznik 2021.

 

Warto wspomnieć, iż im starszy rocznik tym może być taniej. Jednak chyba największym liderem wśród najwięcej sprzedanych nowych aut jest oczywiście Toyota. Po niej najwięcej nowych aut sprzedała Skoda. Następnie jest Volkswagen. Cena zależy także od wyposażenia. Im jest go więcej typu klimatyzacja, podgrzewane siedzenia, gps, kamera cofania itp. Tanie samochody są często z podstawowym wyposażenie, często nawet bez klimatyzacji.
Czasami jednak trzeba uważać, gdyż ofert tanich nowych samochodów są po prostu chwytem marketingowym. To tylko magnes dla potencjalnych klientów. Chodzi o to, iż jeśli skusi się ich niską ceną to skuszą się na droższą odmianę z lepszym wyposażeniem. I tak działa większość salonów w Polsce i na całym świecie. Jednak zdarzają się naprawdę super okazje. Szczególnie pod koniec lub na początku roku, gdzie są wyprzedaże roczników. W takich momentach można sporo zaoszczędzić.

Jeśli ktoś decyduje się na zakup taniego nowego samochodu to zdecydowanie bardziej powinien przeglądać oferty. Wszystko po to, aby nie dać się oczywiście oszukać. Warto sprawdzić w internecie jakie są nowe najtańsze samochody.