Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Lotnisko Pyrzowice – parking bezpłatny: Informacje o dostępności bezpłatnych miejsc parkingowych na lotnisku Pyrzowice

Lotnisko Pyrzowice – parking bezpłatny: Informacje o dostępności bezpłatnych miejsc parkingowych na lotnisku Pyrzowice

Lotnisko Pyrzowice – parking bezpłatny

Zastanawiasz się, jak zaparkować samochód na lotnisku Pyrzowice, bez ponoszenia wysokich kosztów? Mamy dobrą wiadomość – w tym artykule przedstawiamy informacje o dostępności bezpłatnych miejsc parkingowych na tym lotnisku.

Gdzie szukać bezpłatnych miejsc parkingowych?

Na lotnisku Pyrzowice istnieją dwa miejsca, w których możesz bezpłatnie zostawić swój samochód. Pierwszym z nich jest Parking P5 – znajduje się on po lewej stronie, przy ulicy Wolności, około 1,5 km od terminala. Na tym parkingu można zostawić samochód na maksymalnie 14 dni.

Drugim miejscem, w którym można zaparkować bezpłatnie, jest Parking P6, położony około 2 km od terminala. Na tym parkingu także można zostawić samochód na maksymalnie 14 dni.

Czy bezpłatne miejsca parkingowe są łatwo dostępne?

Niestety, w okresach największego ruchu na lotnisku (przede wszystkim w sezonie letnim) bezpłatne miejsca parkingowe są bardzo szybko zapełniane. Dlatego, jeśli planujesz zostawić samochód na takim parkingu, warto wcześniej zadzwonić do infolinii lotniska i zapytać o dostępność miejsc. Można też skorzystać ze strony internetowej lotniska, gdzie można znaleźć aktualne informacje o dostępności wolnych miejsc.

Co zrobić, jeśli nie ma wolnych miejsc parkingowych?

Jeśli na bezpłatnych parkingach jest już wszystko zapełnione, istnieje możliwość zostawienia auta na płatnym parkingu. Na lotnisku Pyrzowice znajdują się trzy płatne parkingi: General Parking (P1), Business Parking (P2) oraz Premium Parking (P3). Na płatnym parkingu można zostawić samochód na maksymalnie 30 dni.

Ceny za parkowanie na płatnych parkingach są dość wysokie – za godzinę parkowania trzeba zapłacić od 6 do 12 zł, a za dobę od 50 do 90 zł. Dlatego warto wcześniej sprawdzić oferty różnych firm oferujących parkowanie w okolicach lotniska – może się okazać, że są one znacznie tańsze niż oficjalny parking na lotnisku.

Podsumowanie

Lotnisko Pyrzowice dysponuje dwoma bezpłatnymi parkingami, na których można zostawić samochód na maksymalnie 14 dni. Niestety, w okresach największego ruchu wolne miejsca zapełniają się bardzo szybko, dlatego warto wcześniej sprawdzić ich dostępność. Jeśli nie ma już wolnych miejsc, istnieje możliwość zostawienia auta na płatnym parkingu.