Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

McLaren Mercedes-Benz: Partnerstwo i modele samochodów powstałe w wyniku współpracy

McLaren Mercedes-Benz: Partnerstwo i modele samochodów powstałe w wyniku współpracy

W 1997 roku McLaren i Mercedes-Benz podjęły decyzję o nawiązaniu współpracy. Dziś, po ponad 24 latach, ich partnerstwo wciąż trwa i przynosi wiele niezapomnianych modeli samochodów.

Nie tylko samochody Formuły 1

McLaren i Mercedes-Benz nie ograniczają swojego partnerstwa tylko do samochodów Formuły 1. Wspólnie budują również samochody drogowe, takie jak McLaren 720S i Mercedes-AMG GT.

Silniki sprzężone z mocą

Mercedes-Benz jest znany z produkcji potężnych silników, a jego jednostki napędowe wykorzystywane są w samochodach McLaren. Wszystko po to, aby stworzyć maszyny, które zapewnią najlepsze osiągi.

Przykłady modeli

W wyniku partnerstwa McLaren i Mercedes-Benz powstało wiele niezapomnianych modeli samochodów, takich jak:

– Mercedes-Benz SLR McLaren: luksusowa limuzyna złożona z włókna węglowego, wyposażona w 5,4-litrowy silnik V8. Samochód ten miał dużą rolę w rozwoju technologii, która następnie znalazła zastosowanie w samochodach Formuły 1.

– McLaren MP4-12C: pierwszy samochód drogowy zbudowany przez McLarena od początku do końca. Napędzany był przez silnik V8 zespolony z podwójnym turbodoładowaniem, co pozwalało na przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy.

– Mercedes-AMG GT: wyposażony w 4,0-litrowy silnik V8, który osiąga moc 630 KM. Ten super-sportowy samochód zbudowano we współpracy z Mercedem-Benzem, a jego styl i technologia z pewnością będą wykorzystywane również w przyszłych projektach obu firm.

Ciąg dalszy

Partnerstwo McLaren i Mercedes-Benz jest silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a obie firmy nadal pracują nad budową kolejnych, niezapomnianych samochodów. Czekamy na kolejne modele, które nas zaskoczą i zrobią na nas wrażenie.