Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Monitoring GPS i ecodriving dla firmy taksówkarskiej

Monitoring GPS i ecodriving dla firmy taksówkarskiej

Lokalizatory GPS to narzędzia, które przydadzą się w każdej firmie taksówkarskiej. Dzięki nim zarządzanie flotą taksówkarzy jest o wiele łatwiejsze, a sami kierowcy poprawiają swój styl jazdy, dbają o bezpieczeństwo na drodze i mogą dzielić się swoją lokalizacją z pasażerami.

Czy wiesz, jak wiele zastosowań ma monitoring GPS w firmie taksówkarskiej? To właśnie on sprawia, że codzienne podróżowanie po mieście jest bezpieczne, a wydatki związane z eksploatacją samochodu maleją.

Z tego tekstu dowiesz się, w jaki lokalizator GPS najlepiej wyposażyć auta taksówkarzy i dlaczego warto to zrobić. Powiemy też, czym jest pakiet Ecodriving i jakie są jego zalety.

Jaki GPS dla firmy taksówkarskiej?

Najlepszym lokalizatorem GPS dla firmy taksówkarskiej jest z pewnością moduł IKOL CAN. To niezawodne urządzenie jest podłączane do szyny CAN w aucie. Ten sposób montażu umożliwia mu pobieranie licznych danych gromadzonych w komputerze pokładowym pojazdu.

Głównym zastosowaniem IKOL CAN jest monitoring paliwa, umożliwiający przeanalizowanie i zmniejszenie jego zużycia, co prowadzi do zaoszczędzenia pieniędzy.

Co zyskasz dzięki IKOL CAN?

 • Informacje o poziomie, spalaniu i zużyciu paliwa,

 • Informacje o zdarzeniach dotyczących pojazdu – włączone światła, klimatyzacja, temperatura w aucie, otwarte drzwi itp.,

 • Dostęp do historii przejazdów z ostatnich 3 lub 12 miesięcy,

 • Możliwość tworzenia raportów (z podróży i zużycia paliwa, zdarzeń, z tachografu, nacisku na osie, wysokich obrotów silnika itp.),

 • Możliwość ustawiania alertów powiadamiających o otwartych drzwiach, wysokich obrotach silnika i innych niepożądanych sytuacjach.

Kolejną przydatną usługą jest możliwość udostępniania aktualnej lokalizacji pojazdu przez kierowcę za pomocą widgetu IKOL. Wystarczy chwila, by wygenerować w systemie IKOL fragment kodu HTML i wkleić go na swoją stronę www. Po wykonaniu powyższej czynności, na stronie wyświetli się mapka ukazująca położenie Twojego lokalizatora w danym momencie.

Klienci, którzy odwiedzą Twojego bloga, będą mogli zobaczyć na mapie Twoje obecne miejsce pobytu i przebyte przez Ciebie trasy. Co więcej, widget może mieć formę animowaną –

Ecodriving – ekologiczne i ekonomiczne podróżowanie

Ecodriving to zbiór funkcji pozwalających na monitoring floty taksówek i przeanalizowanie stylu jazdy każdego z kierowców w firmie.

W skład pakietu Ecodriving wchodzą następujące usługi:

 • Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu – oferuje wszystko, co jest potrzebne, by przeanalizować prawidłowe użytkowanie danego auta przez kierowcę,

 • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu – powiadomienie, które przychodzi wtedy, gdy lokalizator wykryje błędy w użytkowaniu pojazdu (takie, jak jazda na biegu jałowym, zbyt gwałtowne hamowanie, skręcanie i przyśpieszanie czy przekroczenia prędkości)

 • Raport ranking użytkowania pojazdu – raport umożliwiający porównanie stylu jazdy wszystkich kierowców. Dowiesz się, który kierowca jeździ najlepiej, a który generuje największe straty.

 • Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu – ten raport kołowy dotyczy jednego kierowcy i pokazuje procentowo i liczbowo popełniane przez niego błędy.

Pakiet Ecodriving – dlaczego warto go mieć?

Zastosowanie pakietu Ecodriving w firmie taksówkarskiej niesie ze sobą liczne korzyści. Oto one:

 • Poprawa bezpieczeństwa kierowców i innych uczestników ruchu drogowego,

 • Kontrola zachowań kierowców i możliwość zareagowania, gdy dojdzie do jakichkolwiek nieprawidłowości. Będziesz wiedział, gdzie znajdują się Twoi pracownicy i czy nie zjeżdżają z trasy, by załatwiać prywatne sprawy. Możesz też kontrolować spalanie paliwa w każdym z samochodów i wyłapać ewentualne kradzieże benzyny,

 • Oszczędność pieniędzy – związana z mniejszym spalaniem paliwa oraz rzadszymi wizytami u mechanika (co jest wynikiem zmniejszonego zużywania się podzespołów i innych części samochodowych podczas prawidłowej jazdy),

 • Ekologia – mniejsze spalanie paliwa to też mniejsze zanieczyszczenie środowiska spalinami,

 • Pracownicy poprawią swoją efektywność i przestaną popełniać błędy związane z kierowaniem pojazdem. Już sama świadomość tego, że w aucie jest lokalizator, działa na większość osób mobilizująco.

Ecodriving i IKOL CAN to zatem praktyczne rozwiązania, które przydadzą się w każdej flocie aut – także w taksówkach.