Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Na czym polega detailing auta?

Na czym polega detailing auta?

Wielu właścicieli samochodów mogło słyszeć o nazwie „detailing auta ”, ale większość nie potrafi dokładnie określić, co ono oznacza i jak działa. Car detailing na bardzo podstawowym poziomie sprawia, że ​​pojazd wygląda tak blisko „fabrycznie nowego”, jak to tylko możliwe, a nawet w niektórych przypadkach „lepiej niż nowy”. Jednak to nawet nie rysuje powierzchni tego, co faktycznie wchodzi w proces detalowania. Car detailing to proces poprawy stanu wnętrza i wyglądu zewnętrznego pojazdu. Wiąże się to z możliwie najdokładniejszym czyszczeniem, jakimkolwiek ulepszeniem radzenia sobie z drobnymi defektami, takimi jak zarysowania lakieru bezbarwnego, oraz ochroną w celu utrzymania stanu.

Czyszczenie

Pierwszym aspektem detailingu samochodu jest proces czyszczenia. Głównym celem detalowania całego samochodu jest poprawa stanu powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, aby zapobiec pogorszeniu i poprawić wygląd. To oczywiście zaczyna się od właściwego czyszczenia. Detailing idzie o krok dalej niż mycie i sprzątanie, jeśli chodzi o to, jak dokładne jest sprzątanie i jak jest wykonywane.

Wielu właścicieli samochodów używa gąbek i szczotek do czyszczenia swoich samochodów i nie zdaje sobie sprawy z uszkodzeń lakieru, jakie to powoduje. Narzędzia ścierne, takie jak gąbki i pędzle, powodują mikrorysy na wierzchniej warstwie farby, zwanej lakierem bezbarwnym. Brud i piasek, który gromadzi się na lakierze, działa również jak ścierniwo, gdy jest wycierany wzdłuż lakieru podczas procesu zmywania.

Te zarysowania lakieru bezbarwnego są bardzo widoczne w bezpośrednim świetle słonecznym, kiedy często wyglądają jak pajęczyny lub zawirowania na lakierze. Nie tylko wyglądają okropnie w bezpośrednim świetle słonecznym, ale także powodują, że wykończenie wygląda na bardziej matowe, ponieważ wpływają na sposób odbijania się światła od lakieru.

Detalowanie samochodu to dokładne umycie wszystkich powierzchni, ale także bezpieczne mycie. Oznacza to, że zwraca się szczególną uwagę, aby zminimalizować ryzyko tych zadrapań i zawirowań, aby pomóc zachować lakier bezbarwny.

Oto, jak można podzielić ten proces.

  • Samochód jest dokładnie umyty wstępnie pianką śnieżną, aby usunąć jak najwięcej brudu bez dotykania lakieru.
  • Wysokiej jakości szampony samochodowe służą do delikatnego czyszczenia zewnętrznej części za pomocą rękawicy myjącej zamiast gąbki.
  • Używane są dwa wiadra, jedno na szampon, a drugie na wodę do płukania. Rękawica jest często płukana w wiadrze z wodą przed ponownym zanurzeniem w wiadrze z szamponem w celu usunięcia brudu lub piasku.
  • Koła i lakier są myte oddzielnie przy użyciu różnych narzędzi i wiader, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, które mogłoby zwiększyć ryzyko zarysowań.
  • Ręczniki z mikrofibry są używane do suszenia lakieru po procesie mycia, ponieważ nie powodują uszkodzeń przezroczystej powłoki, tak jak ręczniki kąpielowe lub ostrza wodne.
  • Oprócz upewnienia się, że brud i brud są usuwane z zewnętrznej części pojazdu w bezpieczny sposób, aby zachować lakier, uwzględniono również dodatkowy krok, zwany „odkażaniem”.

Jeśli kiedykolwiek przejechałeś ręką po lakierze swojego samochodu i zdałeś sobie sprawę, że jest szorstki, to w rzeczywistości czujesz „zanieczyszczenia”. Są to rzeczy, które przyklejają się do lakieru samochodu i nie można ich usunąć przez rutynowe mycie. Zawierają:

  • Plamy wodne
  • Żywica drzewna
  • Smoła drogowa
  • Opad żelaza (z kolei, przemysłu i tarcz hamulcowych).

Zanieczyszczenia te łatwo osadzają się na zewnętrznej części samochodu i należy je usunąć, aby powierzchnia była gładka i wyglądała na czystszą. Wiąże się to z procesem zwanym dekontaminacją. Istnieją dwa rodzaje dekontaminacji: chemiczne i fizyczne. Dekontaminacja chemiczna usuwa opady smoły i żelaza za pomocą rozpylaczy chemicznych. Dekontaminacja fizyczna polega na użyciu gliny samochodowej do usunięcia wszelkich pozostałych związanych zanieczyszczeń. Rezultatem jest całkowicie gładka powierzchnia.