Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Najlepszy sposób na bezpieczne parkowanie

Najlepszy sposób na bezpieczne parkowanie

Działanie czujnika parkowania EPS jest proste i skuteczne. Po aktywacji system natychmiast daje pierwszy sygnał autodiagnostyki OK, sprawdzając jednocześnie obszar pokrycia i temperaturę zewnętrzną, dostosowując w konsekwencji swoją czułość do warunków klimatycznych/środowiskowych występujących w czasie użytkowania. Gdy tylko samochód się poruszy, zaczyna wykrywać w swoim polu działania obecność przeszkód w fazie podejścia, zaczynając od około 70-80 cm.

Elektromagnetyczne czujniki parkowania to czujniki parkowania bez wiercenia w zderzaku, które stanowią wielką innowację w branży, ponieważ jeden czujnik zastępuje 4 znane przyciski ultradźwiękowe. Ten unikalny czujnik, składający się z aluminiowej taśmy samoprzylepnej umieszczonej wewnątrz zderzaka, po uruchomieniu jednostki sterującej, generuje pole elektromagnetyczne na całej jego długości. W przypadku przeszkód następuje modyfikacja pola elektromagnetycznego, a centrala emituje dźwiękowe lub wizualne sygnały ostrzegawcze. Elektromagnetyczne czujniki parkowania są montowane bez wiercenia otworów, ale po prostu umieszczając czujnik wewnątrz zderzaka. Cena jest wyższa niż zaczynamy wykrywać w swoim zasięgu obecność przeszkód w podejściu do klasycznego rozwiązania ultradźwiękowego, ale jest to technologia, która już niedługo zostanie narzucona.

 

Czy czujniki parkowania elektromagnetycznego są dobre?

Chociaż elektromagnetyczne czujniki parkowania są często znacznie lepsze niż ultradźwiękowe, mogą być też znacznie droższe, są to jednak czujniki parkowania bez wiercenia w zderzaku. Fale elektromagnetyczne są znacznie bardziej czułe niż czujniki ultradźwiękowe i często potrafią wykryć rzeczy, które czujniki ultradźwiękowe przegapią. Ta dokładność ma jednak swoją cenę.

 

W jaki sposób elektromagnetyczny czujnik parkowania jest lepszy niż ultradźwiękowy czujnik parkowania?

Ultradźwiękowe czujniki parkowania wykorzystują fale dźwiękowe do pomiaru odległości pobliskich obiektów; zwykle przy użyciu czterech lub sześciu czujników montowanych na zderzaku. Elektromagnetyczne czujniki parkowania wytwarzają pole elektromagnetyczne za pojazdem, a następnie monitorują go pod kątem zakłóceń.

 

Czy naprawdę potrzebujesz czujników parkowania?

Czujniki parkowania zapewniają widoczność, lepsze parkowanie i zapobiegają potencjalnym uszkodzeniom. To stosunkowo niewielka inwestycja, która zapobiega uderzeniu w tył garażu lub nawet zranieniu. Zapobieganie setkom, a nawet tysiącom złotych na naprawy. Oszczędzają czas, pieniądze, stres i są warte zakupu.