Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

VW Golf GTI 8: Nowa generacja kultowego hot hatcha – cechy i osiągi

VW Golf GTI 8: Nowa generacja kultowego hot hatcha – cechy i osiągi

Nie podaję tytułu, tylko samą treść artykułu.

Volkswagen Golf GTI to klasyk w segmencie hot hatchów. Od pierwszej wersji, która zadebiutowała w 1976 roku, Golf GTI zawsze był rozpoznawalny dzięki charakterystycznemu wyglądowi i doskonałym osiągom. Teraz przyszedł czas na ósmą generację – VW Golf GTI 8. Co wyróżnia ten model?

Rewolucyjny design
Nowa wersja Golfa GTI zyskała zupełnie nowy, ostrzejszy wygląd. Charakterystyczna kratka chłodnicy została powiększona, a reflektory zyskały bardziej dynamiczny kształt. Tylna część samochodu również uległa zmianom. Zastosowano smuklejsze reflektory oraz większy dyfuzor. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie i agresywnie.

Sportowy charakter
Jak przystało na sportowe auto, Golf GTI 8 został wyposażony w szereg elementów, które podkreślają jego sportowy charakter. Do wyboru mamy m.in. większe, 19-calowe felgi, opony Michelin Pilot Sport 4S, czy też charakterystyczny spojler na tylnej klapie.

Bogate wyposażenie
Nie ma co do tego wątpliwości – Golf GTI 8 to auto świetnie wyposażone. Już w podstawowej wersji otrzymujemy m.in. kierownicę wykończoną skórą, sportowe fotele, alufelgi oraz pakiet oświetlenia wewnętrznego. Do wyboru mamy również bogaty pakiet dodatkowy, w skład którego wchodzi m.in. system nagłośnienia Beats, panoramiczny dach oraz skórzana tapicerka.

Silnik i osiągi
Golf GTI 8 zasilany jest przez czterocylindrowy silnik 2.0 TSI o mocy 245 KM. To oznacza, że hot hatch potrafi przyspieszyć do pierwszej setki z miejsca w zaledwie 6,2 sekundy. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Dodatkowo, Golf GTI 8 wyposażony został w szereg systemów, które poprawiają osiągi i kontrolują pracę silnika. Mowa tu m.in. o elektronicznym różnicowaniu przedniej osi, dynamicznym podwoziu, czy systemie adaptacyjnego zawieszenia DCC.

Nowoczesne technologie
W nowym Golfie GTI znalazło się również wiele rozwiązań technologicznych, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Do najważniejszych należą m.in.:
– system multimedialny Discover Pro z ekranem dotykowym o przekątnej 10 cali
– asystent pasa ruchu
– asystent parkowania
– system rozpoznawania znaków drogowych
– system monitorowania martwego pola
– system aktywnego tempomatu.

Warto dodać, że w nowym Golfie GTI zastosowano również wiele rozwiązań związanych z ekologią i oszczędnością paliwa. Mowa tu m.in. o systemie dezaktywacji cylindrów oraz możliwości wyboru trybu jazdy ECO.

Podsumowanie
Nowa generacja Golfa GTI to hot hatch, który z pewnością zadowoli najbardziej wymagających kierowców. Szereg nowych rozwiązań technologicznych oraz sportowy wygląd i doskonałe osiągi to niewątpliwe atuty tego auta. Dodatkowo, bogate wyposażenie oraz dbałość o środowisko sprawiają, że Volkswagen Golf GTI 8 to samochód wart uwagi.