Pages Navigation Menu

szkolenie na licencję taxi Wrocław

Skrzynia biegów i jej regulacja

Skrzynia biegów i jej regulacja

Skrzynie biegów w samochodach się psują i nie ma w tym nic dziwnego. Jak wygląda regeneracja dsg? Chociaż drążki zmiany biegów są prostsze w konstrukcji i wydają się być dość solidne w porównaniu z automatycznymi skrzyniami biegów, problemy z ręczną skrzynią biegów wcale nie są rzadkie. Ręczne zmiany biegów wymagają większych umiejętności kierowcy niż automatyczne skrzynie biegów i mogą spowodować poważne uszkodzenia, jeśli przez pomyłkę zostaną włączone niewłaściwe biegi.

Regeneracja dsg – ręczna naprawa skrzyni biegów często wiąże się z mechanizmem sprzęgła, który łatwo może zostać uszkodzony przez kierowców „jadących sprzęgłem”, czyli nie zwalniających go całkowicie podczas jazdy. Może to spowodować przegrzanie i wszystkie problemy wynikające ze zbyt dużej ilości ciepła.

Problemy ze skrzynią biegów najczęściej sygnalizują trzaski podczas zmiany biegów. W przypadku poważnej usterki pojazd z ręczną zmianą biegów może w ogóle nie jechać.

 

Rodzaje skrzyń biegów, które można przebudować

Zaawansowane umiejętności i wiedza, którą technicy zdobyli podczas pracy nad bardzo złożonymi automatycznymi skrzyniami biegów, pozwalają pracownikom serwisów mechanicznych wyjątkowo dobrze naprawiać lub odbudowywać manualne skrzynie biegów.

Dotyczy to tego, czy Twój pojazd ma standardową skrzynię biegów, sekwencyjną manualną skrzynię biegów lub półautomatyczną skrzynię biegów. Podczas gdy większość pojazdów będących pod naszą opieką posiada zsynchronizowane (lub zsynchronizowane) skrzynie biegów, równie dobrze jesteśmy w stanie naprawić niezsynchronizowane skrzynie biegów.

Przekładnie w większości nowoczesnych pojazdów ręcznych są trwale zazębione, a selektor biegów lub dźwignia zmiany biegów po prostu kontroluje, które kombinacje biegów mają być połączone z wałem napędowym. Ciężkie maszyny lub specjalistyczne pojazdy wyczynowe mogą wykorzystywać niezsynchronizowane skrzynie biegów.

 

Jak są naprawiane i odbudowuwane manualne skrzynie biegów

Dokładna naprawa ręcznej skrzyni biegów wymaga całkowitego demontażu skrzyni biegów. Każda część jest demontowana i sprawdzana pojedynczo, upewniając się, że nie została uszkodzona. Wymienia się wszystkie uszkodzone części, a także miękkie komponenty i materiały eksploatacyjne. W razie potrzeby można dokonać przezbrojenia. Wszystkie części, które nadal nadają się do użytku przez długi czas, można dokładnie wyczyścić i ponownie zainstalować. Aby odbudować lub naprawić ręczną skrzynię biegów przez ekspertów, skontaktuj się z renomawanym serwisem mechanicznym.